V Apartmánoch Malý Princ sa snažíme svojim hosťom priniesť príjemné ubytovanie v centre jedného z najnavštevovanejších miest na Slovensku, ktorým sú Bojnice. Jedná sa o nové apartmány s výborným vybavením, umiestneným priamo v centre mesta a s vlastným parkovaním priamo vo dvore objektu.

Nazvali sme ho Malý Princ podľa rovnomennej knižky fantastického spisovateľa Antonie de Saint Exuperyho, ktorého jediná detská knižka bola preložená do viac ako 46 jazykov a skoro vôbec nie je pre deti.

Každopádne nás inšpirovala hlavná postava Malého Princa ako cestovateľa, ktorý spoznával vesmír, cudzie planéty a nakoniec spoznal aj náš svet a bol hlavne Princ čo sa do Bojnického mestečka s prekrásnym zámkom hodí. Je to zvláštna postavička, so svojou líškou, ovečkou v krabici a namyslenou ružou, ktorá sa páči deťom len tým že existuje a dospelým svojou úprimnosťou a nadčasovou trefnosťou poukazuje na vlastnosti ľudí a ich dopad na svoje životy.

V roku 2015, teda v čase otvorenia apartmánov, sme mali doma presne takého istého, nášho súkromného Malého Princa ako je na fotke vidieť. Takže o jeden dôvod viac pre názov a motív apartmánov.

Motívy tejto knihy vnášame do mnohých maličkostí ktoré sú v objekte umiestnené ako sú zásteny za kuchynskými linkami, kľúčenky alebo popisy izieb. Tí, ktorí si knižku prečítajú si ju ihneď zamilujú a čím viac krát ju čítajú, tým tam nachádzajú nové a nové skryté myšlienky. Dúfame že takto budú naši hostia vnímať aj naše ubytovanie a budú sa ku nám vracať pri svojej návšteve Bojníc a jeho okolia. 

Miroslav Hlinka